Dowód na to, że niezależność Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) została poważnie podważona. Dokument z corocznego spotkania Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA) z 2018 r., Organu decyzyjnego WHO, zawiera szczegółowe informacje o tym, skąd pochodzi finansowanie organizacji.

W 2017 r. Łączna kwota pieniędzy przekazanych WHO przez kraje przekroczyła kwoty pochodzące od podmiotów niepaństwowych, w tym przemysłu farmaceutycznego. Fundacja Billa i Melindy Gates przekazała prawie 327 milionów dolarów na rzecz Światowych i Powierniczych Funduszy WHO, co dało jej drugie miejsce wśród największych darczyńców. Jedyne darowizny na te fundusze wyższe niż darowizny Fundacji Gatesów pochodziły od rządu Stanów Zjednoczonych.

Pieniądze przekazane przez kraje na rzecz Światowych i Powierniczych Funduszy WHO wyniosły 1,06 mld USD w 2017 r. Było to mniej niż wkład podmiotów niepaństwowych, które wyniosły 1,08 mld USD. Wraz z Fundacją Gatesa, innymi ważnymi źródłami finansowania była brukselska Komisja UE, która dała ponad 84 miliony dolarów; „Globalny fundusz na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią”, organizację promującą stosowanie leków antyretrowirusowych i innych rozwiązań farmaceutycznych, która wniosła ponad 16 mln USD; oraz UNITAID, następna organizacja promująca stosowanie farmaceutyków, która dała prawie 30 milionów dolarów.

Darowizny od przemysłu farmaceutycznego i leków na rzecz WHO.

Wielonarodowy przemysł farmaceutyczny i chemiczny oraz ich inwestorzy zajmują czołowe miejsca na listach dawców WHO. Pieniądze wnoszone do Funduszu Generalnego WHO przez te źródła w 2017 r. Obejmowały:

Inni wybitni darczyńcy WHO w 2017 r. To banki, prywatne fundacje przemysłu farmaceutycznego i George Soros Open Society Institute.

Gates traktowany przez WHO jak głowa państwa.

Dzięki wkładom przekazywanym WHO przez Fundację Gatesa, przekraczającym obecnie granice każdego rządu krajowego na świecie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, WHO wyraźnie nie ma już żadnej niezależności w dziedzinie zdrowia. Po wymianie swojej wiarygodności naukowej na finansowanie interesów biznesowych nie można ufać jej deklaracjom w zakresie zapobiegania chorobom i ich kontroli.

Pieniądze przekazane przez Gatesa niewątpliwie kupują WHO. Ilustrując zakres, w jakim zasadniczo „przechwycił” organizację, zdjęcie poniżej pokazuje, jak siedział obok Margaret Chan, dyrektor generalnej WHO w latach 2007–2017, na konferencji prasowej w Genewie. Przejęcie władzy przez Gatesa nad WHO podczas kadencji Chana doprowadziło do tego, że niektórzy określili go mianem „ najpotężniejszego lekarza na świecie ”. Wielkość jego wkładu przyniosła mu duży wpływ na program WHO. Jako pierwsza osoba prywatna, która wygłasza przemówienie na spotkaniu WHA, autorytet Gatesa w WHO jest porównywalny z autorytetem głowy państwa.

W tej sytuacji nie trudno wyobrazić sobie, że gdyby Gates kiedykolwiek groził wycofaniem swojego gigantycznego finansowania, WHO nieuchronnie naginałaby swoją politykę, aby odpowiadała jego woli. Rzeczywiście mówi się, że powołanie w 2017 r. Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa jako nowego dyrektora generalnego WHO zostało dokonane przy wsparciu Gatesa.

Oczywiście, sprzedając się Gatesowi i innym darczyńcom biznesowym, WHO nie reprezentuje już interesów pacjentów. Nadszedł więc czas, aby zastąpić go nowym globalnym organem, którego zadaniem jest uczynienie naturalnego zdrowia profilaktycznego prawem człowieka . Osiągnięcie tego wymaga stworzenia organizacji, która jest naprawdę niezależna. Unikanie błędów WHO i jej przywódców będzie niezbędne, aby takie ciało odniosło sukces.

Facebook Comments

One thought on “Światowa Organizacja Zdrowia: Fundacja Gatesa jest teraz drugą największą grupą po rządzie USA.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *