Prezydent Donald Trump ogłosił w czwartek po południu, że odwołuje swoją podróż do Polski, wysłał wzamian wiceprezydenta Mike’a Pence’a.

„Aby upewnić się, że wszystkie zasoby rządu federalnego są skoncentrowane na nadchodzącej burzy, postanowiłem wysłać wiceprezydenta Mike’a Pence’a do Polski w ten weekend na moje miejsce” – powiedział Trump. „To dla mnie bardzo ważne, aby tu być. Ta burza wygląda na bardzo, bardzo dużą”.

Huragan Dorian w każdej chwili może stać się prawdziwym zabójczym monstrum. Uderzy dokładnie 1 września, gdy planowane było przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie.

Trump zadzwonił do polskich urzędników krótko przed przyjazdem do Rose Garden, aby ogłosić, że nie będzie już tam podróżować w ten weekend, ponieważ musi mieć baczne oko na huragan, powiedział urzędnik Białego Domu. Wiadomości nadchodzą przed zbliżającym się huraganem na Florydzie. Oczekuje się, że burza kategorii 4 dotrze na Florydę w Święto Pracy. Ponieważ zostało jeszcze cztery dni, zasięg potencjalnych miejsc wyjścia huraganu na ląd jest ogromny – od Florida Keys po południowo -wschodnią Gruzję. A centrum może zatrzymać się na morzu na krótko przed uderzeniem.

https://youtu.be/RvJo8W-ipHg

W czwartek w ogrodzie różanym Trump powiedział, że rozmawiał z polskim prezydentem Andrzejem Dudą i złożył najgorętsze życzenia.

Jego podróż – zaplanowana na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej – zostanie przełożona, powiedział.

Wiadomość nadeszła podczas wydarzeniana ustanawiającego dowództwo kosmiczne USA. Trump odłożył już drugą część swojej europejskiej podróży do Kopenhagi, po tym jak premier Danii Mette Frederiksen nazwał swoje zainteresowanie zakupem Grenlandii „absurdalnym”.

Wcześniej Dorian miał poważnie wpłynąć na amerykańskie terytorium Portoryko, gdzie mieszkańcy wciąż dochodzą do siebie po huraganie Maria, w którym zginęło około 3 tyś. osób. Ale wyspa została w dużej mierze oszczędzona, zamiast tego tornado uderzyło w Wyspy Brytyjskie i Wyspy Dziewicze.

Gdy mieszkańcy Portorykańczyków przygotowywali się na potencjalny huragan na początku tego tygodnia, prezydent skrytykował rząd tego terytorium .

„Portoryko jest jednym z najbardziej skorumpowanych miejsc na ziemi. Ich system polityczny jest zepsuty, a ich politycy są albo niekompetentni, albo skorumpowani. Kongres zatwierdził miliardy dolarów po raz ostatni, bardziej niż gdziekolwiek indziej, i jest wysyłany do Crooked Pols . Nie dobrze!” – napisał prezydent USA.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *