Królewska para otworzyła swoje wspólne konto, 2 kwietnia. Od tego czasu konto z kilkoma postami zyskało 4,5 miliona obserwujących.

We wtorek Kensington Palace ogłosił, że uruchomił zweryfikowane konto na Instagramie pod nazwą @sussexroyal, w imieniu pary królewskiej.

Konto zgromadziło 1 milion obserwujących w ciągu pięciu godzin i 45 minut, według światowego autorytetu w rekordowych osiągnięciach Rekordów Guinnessa .

Rekordy Guinnessa pogratulowały parze, która każdego dnia spodziewa się pierwszego dziecka, za osiągnięcie na Twitterze.

„Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex, księcia Harry’ego i Meghan Markle, których nowe konto @instagram dotarło do 1 miliona obserwujących w ciągu niecałych 6 godzin” opublikowała w środę organizacja.

Poprzedni rekord był w posiadaniu koreańskiej gwiazdy pop Kang Daniel, który osiągnął miliony zwolenników w ciągu 11 godzin i 36 minut w styczniu.

https://youtu.be/jcAXqhgkabQ

Pierwszym zdjęciem zamieszczonym na koncie pary było zdjęcie ich królewskiej szyfry – splecione inicjały H i M pod koroną – białe na granatowym tle.

Obraz został zaprezentowany w serii dziewięciu zdjęć pary podczas kilku oficjalnych wizyt na całym świecie.

Konto na Instagramie księcia Harry’ego i pani Markle pojawia się kilka tygodni po tym, jak rodzina królewska zajęła się nadużyciami mediów społecznościowych za pomocą zestawu nowych wytycznych mających na celu uczynienie z oficjalnych kont mediów społecznościowych monarchii „bezpiecznego środowiska”.

W zeszłym miesiącu Pałac wydał oświadczenie wyjaśniające, że nadużycia online nie będą już tolerowane i że każdy użytkownik mediów społecznościowych pozostawiając obraźliwe komentarze na kontach królewskich zostanie zablokowany i może zostać zgłoszony policji.

https://www.instagram.com/sussexroyal/

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *