Firma Sony zaprezentowała pierwszy na świecie ekran telewizyjny „16K”, który obejmuje dwa piętra, i jest instalowany w japońskim centrum badawczym Shiseido w pobliżu Tokio.

Mierzy 19 metrów przy wysokości 5 metrów i oferuje 64 razy więcej pikseli niż zwykły wyświetlacz HDTV 1080p.

„Pod koniec dekady powoli podążamy w kierunku telewizorów 8K i kto wie, jak długo to potrwa, aby to przekroczyć, więc na razie 16K będzie ograniczone do świata korporacji. Ale nie ma co do tego wątpliwości, wyświetlacze te są niesamowicie imponujące osobiście – nawet 8K na dużym ekranie jest niemalże mezoingiem ”- powiedział David Mercer, główny analityk w firmie Strategy Analytics.

Wyświetlacz o długości 19 metrów został zbudowany w technologii MicroLED, dzięki czemu przemawia marketing Sony LED Crystal. Jednym z idealnych celów wyświetlacza o bardzo wysokiej rozdzielczości jest sprawienie, aby obraz wyglądał jak najbardziej realistycznie. Na dużym ekranie gęstość pikseli nadal musi przekraczać 50ppi, aby pasowała do większości telewizorów 1080p. Dla odległości oglądania większej niż sześć stóp jakiej potrzebuje większość ludzi, by nie byli w stanie dostrzec pojedynczych pikseli.

https://youtu.be/mwUEPXwnsoM

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *