Huragan Dorian nie uderzy w Alabamę, zawiadamia National Weather Service w niedzielę, co jest sprzeczne z wcześniejszymi wypowiedziami prezydenta Trumpa.

„Alabama NIE odniesie żadnych skutków ”, poinformowało biuro NWS w Birmingham, Alabama w niedzielę na Twitterze. „Powtarzamy, żaden wpływ huraganu nie będzie odczuwalny w Alabamie. Pozostanie zbyt daleko na wschód. ”

W niedzielę huragan Dorian dotarł na północno-zachodnie Bahamy. Od niedzieli po południu burza utrzymywała prędkość wiatru ok 300 km na godzinę, co czyniło ją najsilniejszym huraganem w historii.

National Hurricane Center wydało ostrzeżenia o burzy dla kilku obszarów wzdłuż wschodniego wybrzeża Florydy. Stwierdzono również, że opady deszczu mogą spowodować gwałtowne powodzie w przybrzeżnych Karoliny i Gruzji.

https://twitter.com/NHC_Atlantic/status/1168180339174301719

„Zachowaj czujność, jeśli znajdujesz się na potencjalnej ścieżce huraganu Dorian, która może mieć wpływ na Florydę, Gruzję, Karolinę Południową i Północną. Wrzesień to szczyt sezonu huraganów; przygotuj się TERAZ i przygotuj plan…” – informuje Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego FEMA na Facebooku.

https://www.facebook.com/FEMA/posts/10156983866514965

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *