W sobotę po godz. 13 w Płocku rozpoczęła się krajowa konwencja wyborcza PSL, podczas której zaprezentowano „jedynki” list wyborczych komitetu PSL-Koalicja Polska.

W skład komitetu wyborczego PSL-Koalicja Polska wejdą posłowie koła UED Michała Kamińskiego, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także politycy Kukiz’15.

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił postulaty wyborcze Koalicji Polskiej. Jednym z nich jest dobrowolny ZUS, a także emerytura bez podatku. Zapewnił także, że PSL nie ma zamiaru rezygnować z programu 500 plus.

Po liderze PSL wystąpił Paweł Kukiz, który stwierdził, że „teraz Polacy mają na kogo głosować”:

  • Kiedy w 2015 roku startowałem w wyborach do Sejmu, przysięgałem, że nigdy nie zdradzę postulatów obywatelskich. Nie macie dosyć tych kłótni rodzinnych: ten za PiS-em, ten za Platformą, a ten nie ma na kogo głosować. Teraz macie na kogo głosować! – powiedział.
  • Ja za te obywatelskie postulaty, które dziś wspólnie wpisaliśmy do programu, dam się pokroić. Nie ma znaczenia szyld partyjny, ale to, czy jesteś przyzwoity czy nie – dodał Kukiz.

Na zakończenie konwencji PSL Kukiz zaśpiewał swoją piosnkę „Miasto budzi się”. Politycy zgromadzeni na sali zareagowali entuzjastycznie i klaskali w rytm muzyki:

https://twitter.com/PlatformaVideo1/status/1162705415928471552

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *