Jak coś z orwellowskiej powieści, dziesiątki tysięcy opasek, które potrafią czytać i analizować fale mózgowe, pojawiły się w chińskich klasach, pozwalając nauczycielom śledzić uwagę uczniów podczas zajęć.

Zdjęcia z Jiangnan Experimental School w Hangzhou w Chinach pokazują klasę dzieci noszących czarne opaski, gdy siedzą przy biurkach.

Opaski na głowę są produktem firmy BrainCo Inc., firmy powstałej z Harvard University Innovation Lab. Od 2016 r. Zdobyli wiele nagród, w tym najbardziej innowacyjną nagrodę w Międzynarodowym Towarzystwie Technologii w Edukacji (ISTE) w 2017 r.

Nazwany Focus 1, pierwszy pałąk konsumencki wydany przez BrainCo skanuje fale EEG użytkownika, aby zebrać dane o poziomie uwagi użytkownika. Dane są następnie aktualizowane w czasie rzeczywistym na pulpicie nauczyciela FocusEDU, aby mogli monitorować, którzy uczniowie nie koncentrują się na zajęciach, a którzy są zaangażowani w wykład. Celem jest zidentyfikowanie trudnych uczniów, aby nauczyciele mogli poświęcić im więcej uwagi.

Bicheng Han z CEO BrainCo powiedział w wywiadzie, że Brain Machine Interfaces (BMI) „ostatecznie pomogą ludziom osiągnąć ich pełny potencjał”. Otrzymał już 15 milionów dolarów od chińskich darczyńców, aby wdrożyć swoją technologię w salach lekcyjnych w całych Chinach.

Han twierdzi, że BrainCo współpracuje z „partnerami edukacyjnymi w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii i Brazylii w celu wdrożenia naszej technologii w szkołach”, co oznacza, że w najbliższej przyszłości możesz zobaczyć te opaski w lokalnej szkole średniej.

Ale technologia BMI nie ogranicza się tylko do klasy. „Użytkownicy mogą korzystać z technologii nie tylko do szkolenia swoich umiejętności poznawczych, ale także do sterowania elektroniką, taką jak włączanie urządzeń inteligentnego domu lub sterowanie ruchami robotów” – mówi Han. Dostrzega potencjalne zastosowania opasek na głowę do „treningu uwagi ADHD, sprawności i dobrego samopoczucia, mobilności, neuromarketingu, a nawet autyzmu i innych schorzeń neurologicznych”.

Czy to początek ewolucji technologicznej podobnej do Czarnego Lustra, która prowadzi do telepatycznych wiadomości tekstowych i robotów kontrolowanych przez umysł? A może nasze fale mózgowe staną się kolejnym miejscem na rynku oferując nam najnowsze produkty i plotki o gwiazdach?

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć. W międzyczasie BrainCo koncentruje się na pomaganiu uczniom w koncentracji i szkoleniu nauczycieli.

https://youtu.be/fQ3eW3qQ2pk

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *