Przystanek Woodstock 2019: Druga osoba zmarła podczas festiwalu Pol’and’Rock 2019. Tym razem jest to 54-letni mężczyzna, którego nie udało się uratować mimo reanimacji. To już kolejny drugi zgon podczas tegorocznego „Woodstocku”.

Do tragedii doszło w piątek (2 sierpnia) po południu. – O godz. 16.15 policjanci uzyskali informację o tym, że z terenu festiwali z pola namiotowego pogotowie przetransportowało do szpitala w Kostrzynie 54-letniego mężczyznę bez funkcji życiowych. Mimo podjęcia działań ratunkowych, mężczyzna zmarł.

Jest to już druga tego typu tragedia podczas tegorocznego Pol’and’Rock festiwalu. Do pierwszego zgonu doszło w czwartek, 1 sierpnia. Wtedy to na polu namiotowym odnaleziono ciało 35-letniego mężczyzny. Przyczyny jego śmierci także będą znane dopiero po sekcji zwłok.

Do tej pory na festiwalu Pol’and’Rock doszło do kilku zdarzeń. Policjanci zatrzymali m.in. nagiego mężczyznę, który dokonał napaści na funkcjonariusza policji, otrzymali zgłoszenie dotyczące zmuszenia kobiety do tzw. innej czynności seksualnej, zatrzymali dilera narkotykowego oraz trzy osoby, które bez pozwoleń latały dronem.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1157336795115347968

Jurek Owsiak klął jak szewc na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu.

„Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś ka zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach” – mówił na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu 2019 Jurek Owsiak.

Przypomnijmy, po poprzednich edycjach festiwalu szef fundacji WOŚP miał sprawy w sądzie za używanie wulgaryzmów. Dostał za to karę grzywny 150zł. Na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu niecenzuralnych słów użył kilkadziesiąt razy.

Na tym jednak nie koniec, bowiem Owsiak „heroicznie” zaczął ze sceny bronić… Westerplatte.

„Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K…a, po co?! Od…dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka” — histeryzował Owsiak.

Szef WOŚP nawoływał do stworzenia społeczeństwa obywatelskiego oraz do pójścia na wybory i „zmienienie rzeczywistości”, bo „nie ma dla nas szacunku, świat się śmieje z nas”.

„Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców. A nie za Oceanem. Ocean nas nie wyżywi, nie pomoże nam. Sorry, jeśli kogoś uraziłem. Ale się k…a wylewa z człowieka” — tragizował Owsiak.

Wykrzykiwał również, że rząd „wywala pieniądze na loty”, a „pacjenci onkologiczni nie mają się za co leczyć. Stwierdził, że rządzący powinni „być z Orkiestrą”.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *