Sejm zdecydował o odebraniu immunitetów Joannie Schmidt oraz Sławomirowi Nitrasowi.

Sejm zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posłanki Teraz Joanny Schmidt oraz Sławomira Nitrasa z PO. W przypadku byłej posłanki Nowoczesnej wniosek o ukaranie złożył Komendant Główny Policji. Przedstawiciele policji twierdzą, iż Joanna Schmidt wwiozła na teren Sejmu w bagażniku swojego auta dwie osoby. Teraz odpowie za wykroczenie drogowe.

W przypadku Sławomira Nitrasa chodzi o zdarzenie z jesieni 2018 roku. Wówczas poseł Platformy Obywatelskiej miał znieważyć oraz naruszyć nietykalność cielesną działacza pro-life. Pełnomocnik mężczyzny, który oskarża Nitrasa twierdzi, że polityk miał szarpać i wyzywać jego klienta.

Sam zainteresowany twierdzi, że zarzuty pod jego adresem to pomówienia i przedstawia całą sytuację zgoła inaczej. Sławomir Nitras twierdzi bowiem, że chciał pomóc starszej kobiecie, którą trzymało „dwóch osiłków”.

Głosowanie nad odebraniem immunitetów posłom odbyło się w czwartek wieczorem. Za pociągnięciem do odpowiedzialności karnej Schmidt głosowało 249 posłów, a za taką samą decyzją ws. Nitrasa opowiedziało się 255 deputowanych.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *