Dorian kategorii 5 jest nad Bahamami – i się nie porusza.

Narodowe Centrum Huraganów poinformowało w swojej aktualizacji o 17:00 ET, że Dorian porusza się bardzo mało, ponieważ nadal uderza w wyspę Grand Bahama .

Zwrot w kierunku północno-zachodnim jest prognozowany do późnego wtorku, a prognoza ruchu w kierunku północno-wschodnim rozpocznie się w środę wieczorem.

Ostrzeżenie przed huraganem zostało rozszerzone na północ, na plażę Ponte Vedra na Florydzie. Zegarek burzowy i huraganowy został rozszerzony na północ do South Santee River w Południowej Karolinie.

W niedzielę o godzinie 23 huragan nieco osłabł, a maksymalne podtrzymywane wiatry spadły do ​​285 km/h. Burza pozostaje w kategorii 5, a Dorian „ma pozostać potężnym huraganem” w ciągu najbliższych kilku dni, z możliwymi wahaniami intensywności.

Centrum huraganu ostrzega przed zagrażającymi życiu falami sztormowymi i niebezpiecznymi wiatrami wzdłuż części wschodniego wybrzeża Florydy w późniejszym tygodniu. Specjaliści twierdzą, że silne wiatry i niebezpieczne fale sztormowe są coraz bardziej prawdopodobne wzdłuż wybrzeży Gruzji, Karoliny Południowej i Karoliny Północnej.

Hrabstwo Flagler na Florydzie wydało godzinę policyjną dla stref ewakuacyjnych A, B i F – od godziny 19.00 we wtorek do odwołania, zgodnie z komunikatem służb ratowniczych hrabstwa Flagler.

Obowiązkowe nakazy ewakuacji na Florydzie dla nisko położonych i podatnych na powódź obszarów i domów mobilnych zaczęły obowiązywać od hrabstwa Palm Beach na północ do przynajmniej Daytona Beach, a niektóre hrabstwa na północy wydały dobrowolne zawiadomienia o ewakuacji.

https://www.facebook.com/polczas/videos/2466586153610858/
https://www.facebook.com/engstephensani.osiri/videos/957086324629093/
https://www.facebook.com/dumerlus/videos/669196896911893/
https://www.facebook.com/WFLAJosh/videos/3004688939601954/

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *