Lider PO miesięcznie zarabia ponad 20 tys. zł. Ma też sporo nieruchomości.

Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że w ciągu roku kupił dwa mieszkania. Poseł zmienił też samochód. Mimo to udało mu się zgromadzić więcej oszczędności.

Lider opozycji do ubogich raczej nie należy. W oświadczeniu majątkowym przyznał, że ma 755 tys. zł oszczędności. Zatem w ciągu roku udało mu się niemal podwoić oszczędności (z ok. 350 tys. zł).

Szef PO jest przezorny, o czym może świadczyć fakt opłacania aż trzech polis ubezpieczeniowych (łączna miesięczna pula składek to nieco ponad 755 zł). Dodatkowo ma ubezpieczenie emerytalne w III filarze.

Schetyna ma dom o powierzchni 240 mkw warty 1,2 mln zł oraz dwa mieszkania – jedno o pow. 34,4 mkw wycenione na 200 tys. zł i drugie o pow. 54 mkw warte 350 tys. zł. Wszystkie nieruchomości to współwłasność małżeńska. W oświadczeniu majątkowym poseł wykazuje jeszcze kolejne dwa mieszkania o powierzchni 33,6 mkw oraz 32,8 mkw.

W ciągu roku poseł sprzedał dom szeregowy i kupił dwa mniejsze mieszkania. To nie koniec zakupów. Schetyna zmienił też auto. Z jego oświadczenia znikło Volvo S60 z 2011 roku i w to miejsce pojawiło się BMW z 2017 wzięte w leasing. Oprócz tego na stanie od lat jest BMW z 2008 roku.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *