polczas

„Darkshark” z Imgur.com zdołał oszukać ultradźwiękowy czujnik linii papilarnych Samsunga Galaxy S10 za pomocą drukarki 3D.

Zdjął swój odcisk palca z kieliszka, użył Photoshopa do oczyszczenia, a następnie stworzył model wykorzystujący 3DS Max, który został użyty do wytłoczenia linii na obrazie w wersji 3D. Ostatecznie wydrukował wersję odcisku palca, która zdołała odblokować smartfon, zajęło mu to 13 minut.

Czujnik linii papilarnych Galaxy S10 nie opiera się na pojemnościowym skanerze odcisków palców, który był używany w innych wersjach telefonu, zamiast tego używa czujnika ultradźwiękowego, który najwyraźniej jest trudniejszy do sfałszowania. Darkshark zwraca uwagę, że fałszowanie własnego odcisku palca nie wymagało wiele. Problemem, jest to, że aplikacje płatnicze i bankowe coraz częściej wykorzystują uwierzytelnianie z czujnika linii papilarnych do odblokowania.

Wszystko, czego potrzebował, aby dostać się do telefonu, to fotografia, oprogramowanie i dostęp do drukarki 3D.

„Jeśli ukradnę komuś telefon, jego odciski są już na nim. Mogę wykonać cały ten proces w czasie krótszym niż 3 minuty i zdalnie uruchomić wydruk 3d, tak aby został wykonany do czasu, gdy do niego dotrę” – stwierdził Darkshark.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *