Mariusz Kozak-Zagozda od lutego 2018 roku pracuje w Platformie Obywatelskiej oraz współpracuje z klubem parlamentarnym PO-KO. Zdaniem dziennikarzy „Sieci”, w ugrupowaniu Grzegorza Schetyny zarabia od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Od kwietnia ma być z kolei zatrudniony w wydziale promocji Urzędu m.st. Warszawy. Te doniesienia potwierdził rzecznik prasowy UM w rozmowie z Gazeta.pl. Z jego wypowiedzi wynika, że Kozak-Zagozda zajmuje się m.in. prowadzeniem oficjalnych kont w mediach społecznościowych.

Marketingowiec miał już w 2017 roku sprzedać domenę sokzburaka.pl, ale do administrowania profilem na Twitterze wciąż podawany jest jego adres e-mail oraz numer telefonu. Co więcej, Kozak-Zagozda ma wciąż zarządzać fanpage’em Sok z Buraka. Co na to sam zainteresowany? W rozmowie z „Sieci” marketingowiec zaprzeczył, że jest twórcą wspomnianego profilu, który znany jest z krytyki wobec PiS.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki wzywa Platformę Obywatelską do natychmiastowego zwolnienia z pracy w warszawskim ratuszu twórcy portalu „SokzBuraka„. Dodał, że jeśli PO chce walczyć z hejtem w przestrzeni publicznej, to w poniedziałek Mariusz Kozak-Zagozda powinien zostać zwolniony.

Jak mówił Patryk Jaki, „mijają dni, a twórca portalu ośmieszającego polityków PiS nadal pracuje w marketingu warszawskiego urzędu miasta i pobiera publiczne pieniądze”.

Podobne wezwanie polityk kieruje też w stronę władz Płocka. Tam stowarzyszenie powiązane z portalem „SokzBuraka” dostało od miasta lokal na preferencyjnych warunkach.

„Czy prezydent Płocka zabrał lokal osobie odpowiedzialnej za „SokzBuraka?” – pytał Patryk Jaki.

Serwis internetowy „SokzBuraka” publikuje materiały często wymierzone w polityków związanych z partią rządzącą. Dziennikarze tygodnika „Sieci” ustalili, że za stronami i profilami społecznościowymi pod nazwą „SokzBuraka” stoją osoby związane z Platformą Obywatelską.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *