Lider Koalicji Obywatelskiej rozpoczyna niemal każde wystąpienie od krytyki PiS.

Kłamstwa Grzegorza Schetyny podczas Rady Krajowej PO, luty 2018 r.

„Rządzące Polską od ponad dwóch lat PiS zniszczyło międzynarodowy wizerunek Polski, osłabiło pozycję polskiego państwa praktycznie na każdym tradycyjnym kierunku naszej polityki zagranicznej”

„Obecna władza naraziła na szwank także nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. W geopolitycznych warunkach roku 2018 jest to grzech kardynalny, o nieobliczalnych wprost konsekwencjach”

Lipiec 2017 r. Donald Trump: stoimy z wami ramię w ramię.

Prezydent Trump szczyt Trójpomorza nazwał ‚historycznym” i podkreślał, że był zaszczycony mogąc w nim uczestniczyć.

„Myślę, że naprawdę możemy tu mówić o prawdziwej historii tej wspaniałej inicjatywy, chcę wam pogratulować wspaniałej pracy, którą wykonujecie dla tego regionu” – powiedział prezydent USA.

„Trump ocenił, że kraje Trójmorza staną się silniejsze, niż kiedykolwiek były wcześniej. – Kiedy wasze kraje będą silne, wszystkie wolne kraje Europy są silniejsze, zaś Zachód staje się również silniejszy razem. Nasze i wasze kraje mogą przynieść więcej bezpieczeństwa, pokoju i dobrobytu wszystkim naszym ludziom” – wskazywał Donald Trump.

Według Schetyny przestała także istnieć „podstawowa solidarność” państw Grupy Wyszehradzkiej, a Polska jest coraz bardziej osamotniona i pozbawiona sojuszników, którzy mogliby wesprzeć nasze racje w stosunkach z Rosją. Jak dodał, nawet jedyny sojusznik Jarosława Kaczyńskiego, czyli Viktor Orban „wspiera go dzisiaj warunkowo gotów wycofać się z tego poparcia w każdym momencie, kiedy musiałby za sojusz z Kaczyńskim zapłacić własną pozycją w stosunkach z Brukselą, Berlinem, czy Moskwą”.

Tymczasem w lipcu 2017 r. węgierski premier Viktor Orban oznajmił, że „Inkwizycyjna” kampania prowadzona przeciw Polsce przez Unię Europejską nie powiedzie się, bo Węgry wykorzystają każdą przewidzianą prawem możliwość w Unii, by okazać solidarność z Polską.

Lider PO zauważył, że od początku III RP, także w czasie rządów Platformy Polska była ważnym sojusznikiem USA, bliskim partnerem Niemiec i Francji, a wraz ze Szwecją wprowadziła unijny projekt Partnerstwa Wschodniego, którego współautorem był Radosław Sikorski.

Euromajdan: Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski został sfilmowany w 2014 r., gdy mówił liderowi protestu na Ukrainie, że jeśli opozycja nie podpisze umowy zaproponowanej przez prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza „wszyscy zginiecie”.

„Jeśli nie poprzecie tej [umowy], będziecie mieli stan wojenny, wojsko. Wszyscy zginiecie” – powiedział w komentarzach zarejestrowanych w filmie przez ITV News.

Zapytany, czy udało mu się przekonać opozycję, wyraźnie sfrustrowany minister mruknął: „Nie wiem”.

https://youtu.be/PoKyqoiq5b4

„Platforma Obywatelska proponuje Polakom dojrzały patriotyzm . Po pierwsze dlatego, że my naprawdę szanujemy polski naród, nie uważamy Polaków za „ciemny lud”, który można korumpować i oszukiwać tępą propagandą” – deklarował Schetyna podczas Rady Krajowej PO.

Bicie kluczami po jądrach, zmuszanie do przysiadów nago, do siadania na pałce policyjnej ustawionej na sztorc, gazowanie w zamkniętym samochodzie – tak według relacji uczestników wydarzeń działała policja, wymuszając przyznanie się do winy w czasie Akcji Widelec. Zorganizował ją w 2008 r. Grzegorz Schetyna, dziś entuzjasta KOD i piewca szacunku. W sprawie zapadła około setka wyroków uniewinniających.

Za tę akcję Schetyna powinien trafić do więzienia

Schetyna nie chce związków partnerskich ani aborcji. Jeszcze w kwietniu deklarował co innego.

Grzegorz Schetyna jednoznacznie wypowiedział się na temat dostępu do aborcji i zalegalizowania związków partnerskich. – Absolutnie nie będzie na nie miejsca w kampanii – stwierdził w radiowej Trójce. Co innego mówił kilka miesięcy temu.

Najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie. Zrobimy to – tak podczas drugiego dnia Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem „Uzdrowić Polskę” powiedział Grzegorz Schetyna.

https://youtu.be/sYaSFODfHYs

Model wschodni.

„PiS buduje model wschodni”. „My skierujemy Polskę znów na Zachód” – oświadczył w marcu 2019 r. lider PO.

Twitter Schetyna, model wschodni

„To, co (Grzegorz Schetyna) wygaduje jest śmieszne i kompromituje go jako lidera opozycji. Brak kompetencji i dobrej oferty dla Polaków frustruje. PiS ma dobry program i jest wiarygodny. Donoszenie na Polskę to są wschodnie standardy” – napisała Beata Mazurek.

Grzegorz Schetyna znów kłamie, tym razem podał nieprawdziwą informację o rzekomym „skokowym” wzroście wydatków Ministerstwa Sprawiedliwości w latach 2015-2019.

W rozmowie z 23 sierpnia w TOK FM szef PO Grzegorz Schetyna mówił m.in. „Powiedzmy sobie o pieniądzach, o budżecie. Porównywaliśmy teraz. Widziałem takie dane, różnica budżetów, jak zmieniał się budżet Ministerstwa Sprawiedliwości. W 2011-2015 – nasze czasy, PO – różnica około 25-26 mln. Wzrost o tyle. Teraz 2015-2019, kiedy jest Ziobro i PiS – 446 mln. Chciałem zapytać, gdzie są te pieniądze i czemu one służyły?”

„W związku z podaną przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę nieprawdziwą informacją o rzekomym „skokowym” wzroście wydatków Ministerstwa Sprawiedliwości w latach 2015-2019, ministerstwo oświadcza, że żadnego skoku wydatków nie było. Takie insynuacje mogą świadczyć o posługiwaniu się zmanipulowanymi danymi i braku elementarnej wiedzy z zakresu uregulowań budżetowych” – przekazało w piątek Ministerstwo Sprawiedliwości

Czytaj więcej na GOV.pl

„P. Grzegorz Schetyna znowu kłamie! Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 – 249 mln zł; 2016 – 246 mln zł; 2017 – 258 mln zł; 2018 – 245 mln zł; 2019 – 231 mln z. Nastąpił zatem spadek o 7%.Jakich ma Pan doradców??? Oczekuję przeprosin za te manipulacje. Będzie stanowisko resortu” – napisał na Twitterze wiceminister Michał Wójcik.

Twitter P. Grzegorz Schetyna znowu kłamie!

https://youtu.be/-4Hj564F-EY

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *