Administracja prezydenta Trumpa odrzuciła wnioski ambasad USA o zawieszanie obok amerykańskich flag, tęczowych symboli środowisk LGBT.

Ambasady USA w Izraelu, Niemczech, Brazylii i na Łotwie należą do tych, które zwróciły się do Departamentu Stanu Trump o pozwolenie na wywieszenie flagi LGBTQ+ na swoich masztach i odmówiono im, twierdzą dyplomaci.

Hociaż flaga może i jest wywieszana gdzie indziej na terenie ambasady, w tym w ambasadach i na ścianach zewnętrznych, decyzja o niedopuszczeniu do umieszczenia jej na oficjalnym maszcie stoi w sprzeczności z twierdzeniem prezydenta Donalda Trumpa, że ​​jest liderem we wspieraniu praw LGBTQ za granicą – dodają dyplomaci.

Odmowy ambasad amerykańskich pochodzą z biura podsekretarza stanu Departamentu Stanu, Briana Bulatao, długoletniego współpracownika sekretarza stanu Mike’a Pompeo, który również pracował dla niego w CIA.

Czerwiec to miesiąc parad LGBTQ. Pierwotnie organizatorzy wybrali ten miesiąc jako hołd powstaniu Stonewall w czerwcu 1969 r. W Nowym Jorku, które pomogło zapoczątkować nowoczesny ruch na rzecz praw gejów.

W Niemczech tęczowe parady trwają do lipca na europejskim wydarzeniu LGBTQ, znanym jako Christopher Street Day, które odbywa się w różnych dniach w różnych częściach Europy.

Wiadomość pojawiła się, gdy w weekend w Waszyngtonie odbędą się uroczystości związane z paradą, a WorldPride odbędzie się po raz pierwszy w tym roku, przez cały czerwiec w Nowym Jorku.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *