Założyciel Amazon Jeff Bezos bawił się, obsługując parę dużych robotycznych rąk opisując to doświadczenie jako „dziwnie naturalne”.

Dyrektor naczelny Amazon Jeff Bezos zademonstrował rękawice robota HaptX podczas konferencji Amazon re:MARS w zeszłym tygodniu. Mówiąc najprościej, ten dotykowy telerobot może być użyty do manipulowania parą robotycznych ramion i precyzyjnego kontrolowania obiektów, takich jak Kostka Rubika. W tej demonstracji widać, jak przesuwa piłkę w przód i w tył między rękami, a także umieszcza plastikowe pierścienie. HaptX planuje zintegrować tę technologię z aplikacjami wirtualnej rzeczywistości, takimi jak oprogramowanie szkoleniowe w medycynie, lotnictwie i ratowaniu życia.

https://youtu.be/b8K2e3Y7QtI

Bezos powiedział, że spodziewa się komercyjnych robotów w ciągu najbliższych 10 lat, które będą w stanie uchwycić przedmioty równie niezawodnie jak ludzie, co może potencjalnie zautomatyzować pracę magazynu na całym świecie. Ta uwaga podkreśliła, jak firmy i naukowcy z uniwersytetów szybko rozwijają technologię do wykonywania zadań ludzkich, zarówno w zakresie opieki nad osobami starszymi w domu, jak i pobierania i sztauowania towarów w centrach firmy.

Futurystyczny produkt jest projektowany przez firmę technologiczną HaptX z Seattle we współpracy z Shadow Robot Company i SynTouch.

Każda start-up ma swoją rolę: HaptX zapewnia dotykowe rękawice zwrotne, Shadow Robot specjalizuje się w sprawnej dłoni robotycznej, a SynTouch w biomimetycznych czujnikach dotykowych.

Nowa technologia umożliwia bezprecedensową precyzyjną zdalną kontrolę robotów.

Połączenie dotyku z teleoperacją w ten sposób jest przełomowe i wskazuje na przyszłe zastosowania, w których możemy wybierać lub wykonywać delikatne działania na odległość, np. usuwanie bomb, czy inżynieria głębinowa.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *