Zofię Klepacką wspierają przedstawiciele świata mediów, kultury i sportu. Twórcy kampanii RespectUs oraz Fundacja Polska Ziemia zebrali już 50 wypowiedzi znanych osób, które deklarują wsparcie dla medalistki.

Osoby te wystąpiły w specjalnym spocie wspierającym Zofię Klepacką – Nas reprezentujesz!

Polska windsurferka wdała się w kłótnię z dziennikarką TVN Kingą Rusin, w efekcie którego pojawiły się głosy za wykluczeniem jej z reprezentacji Polski. Konflikt rozpoczął się w niedzielę, 26 maja. Wówczas na koncie Zofii Klepackiej pojawiło się nagranie, na którym Kinga Rusin oskarża windsurfurkę o obrażanie osób LGBT. „Niech się pani przedstawi, bo krzyczy pani z drugiego końca ulicy. Ta pani krzyczy do medalistki olimpijskiej: wstyd. Co ta pani osiągnęła w życiu?” – pytała

Rusin odniosła się do sprawy na Instagramie. „Jako medalistka Olimpijska powinna wiedzieć, że koła na fladze olimpijskiej symbolizują różnorodność i jedność ludzi” – napisała dziennikarka. Wkrótce do konfliktu dołączyły inne osoby. Klepacką skrytykowali m.in. Borys Szyc, Robert Biedroń i Jagna Marczułajtis.

W odpowiedzi na krytykę Zofii Klepackiej ruszyła akcja „#NasReprezentujesz!”. „Po raz kolejny znajdujemy się w sytuacji, w której kilku celebrytów zamierza wpływać na wolność słowa, poglądów i wyrażania opinii przez innych” – mówią twórcy akcji.

W spocie widzimy m.in. Łukasza Warzechę, Edytę Hołdyńską, Pawła Lisickiego, Wojciecha Wybranowskiego i Jana Pospieszalskiego.

https://youtu.be/ZZS37h9-0AU

Cejrowski dołącza do „Nas Reprezentujesz” w obronie Klepackiej.

„Ta Klepacka to jest babka z żelaza. Gdy szła na wybory, Kinga Rusin (taka dziennikareczka TVN) zaczęła na nią krzyczeć ‚wstyd!’ przez pół ulicy” – pisze w sieci Wojciech Cejrowski. Podróżnik apeluje więc o solidarność z windsurferką Zofią Klepacką.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *