Według badań przeprowadzonych przez Wolfson Medical Center w pobliżu Tel Awiwu w Izraelu, warunki dzieci cierpiących na porażenie mózgowe znacznie się poprawiły po leczeniu marihuaną medyczną.

Według wstępnych ustaleń leczenie olejem z konopi zmniejszyło objawy i poprawiło zdolności motoryczne dzieci. Poprawiła się także jakość snu, wypróżnienia i ogólny nastrój.

„Uwzględniliśmy najtrudniejsze przypadki w badaniu z najwyższym poziomem zaburzeń ruchowych” – powiedziała neurolog Luba Blumkin, która prowadzi projekt.

„Zwykle zaburzenia ruchowe wiążą się z innymi problemami, takimi jak problemy z wypróżnieniami, problemy ortopedyczne, które powodują ból, oraz problemy z przełykaniem i żuciem, które powodują konieczność nakarmienia niektórych dzieci rurką bezpośrednio do żołądka” powiedziała Blumkin. „Ból, który wzrasta z czasem, powoduje problemy ze snem i utrudnia leczenie, ponieważ każdy dotyk powoduje cierpienie”.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy badań naukowcy sprawdzili, czy nie wystąpiły jakiekolwiek zmiany w stanie każdego dziecka. Po dwóch miesiącach stabilności dzieci otrzymywały olej z marihuany trzy razy dziennie doustnie lub przez rurkę do karmienia, wraz z regularnymi lekami.

„Użyliśmy kilku wskaźników oceny skuteczności leczenia, takich jak wpływ na spastyczność (skurcz mięśni), dystonia (ruchy mimowolne) i zmiany ruchowe, np. Gdy dziecko przewraca się lub wyciąga rękę. Sprawdziliśmy także efekty, takie jak nastrój, sen, zaparcia, ból i jakość życia” – powiedział Blumkin.

Trzy do czterech miesięcy później poprawił się stan dzieci.

„Najważniejsza różnica statystycznie dotyczyła funkcji motorycznych” – powiedział Blumkin. „Było też mniej bólu i poprawa snu i wypróżnień”.

Oczekuje się, że olej z konopi nie zastąpi innych leków dla dzieci, ale naukowcy postrzegają go jako skuteczny suplement.

„Zgodnie z tym, co widzieliśmy do tej pory, jest bezpieczny i nie ma skutków ubocznych” – powiedział Lihi Bar-Lev Schleider, kierownik badań w Tikun Olam. „Ale to nie może być stosowane jako jedyne leczenie. Teraz musimy znaleźć najbardziej skuteczny sposób na leczenie marihuaną. ”

W badaniu przetestowano skuteczność dwóch olejów konopnych o różnych proporcjach THC i CBD.

„Efekt THC jest szczególnie istotny dla funkcji motorycznych, czy to choroby Parkinsona, czy innych objawów ruchowych” – zauważył Bar-Lev Schleider. „Ale THC jest również odpowiedzialny za efekt psychoaktywny, więc wybraliśmy odmianę, która ma również dużo CBD, łagodzący efekt euforyczny”.

https://youtu.be/KpBHZzMAqpk

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *