Facebook zakazuje użytkownikom udostępniania treści Infowars.

Jeden z najbardziej niepokojących ruchów Facebooka, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, platforma zakazała Alexowi Jonesowi i innym kontrowersyjnym osobistościom politycznym USA naruszenia zasad mediów społecznościowych dotyczących „niebezpiecznych osób i organizacji”.

Większość osób, które zostały wymazane z powierzchni największej przestrzeni mediów społecznościowych na świecie, to prawicowi działacze, tacy jak Milo Yiannopoulos, Laura Loomer i Paul Joseph Watson.

Tym razem Facebook podobno poszedł o krok dalej niż tylko zakazanie zawartości Infowars na swojej stronie. Zgodnie z doniesieniami obiecują oni również zakazać grupom i osobom indywidualnym udostępniania ich treści.

JONES, YIANNOPOULOS, WATSON, LOOMER, NEHLEN I FARRAKHAN SĄ OSOBIŚCIE ZBANOWANI, PODOBNIE JAK WSZELKIE KONTA USTAWIONE NA ICH PODOBIEŃSTWO. JEDNAK UŻYTKOWNICY MOGĄ NADAL NA INSTAGRAMIE DZIELIĆ SIĘ Z ICH TREŚCIAMI, KTÓRE NIE NARUSZAJĄ INNYCH WARUNKÓW KORZYSTANIA Z SERWISU INSTAGRAM I FACEBOOK. „ZAWSZE BLOKOWALIŚMY OSOBY LUB ORGANIZACJE, KTÓRE PROMUJĄ LUB ANGAŻUJĄ SIĘ W PRZEMOC I NIENAWIŚĆ, NIEZALEŻNIE OD IDEOLOGII. PROCES EWALUACJI POTENCJALNYCH NARUSZEŃ JEST ROZLEGŁY I TO WŁAŚNIE DOPROWADZIŁO NAS DO PODJĘCIA DECYZJI O USUNIĘCIU TYCH KONT DZISIAJ ” – POWIEDZIAŁ RZECZNIK FACEBOOKA.

Jeśli uważasz, że tak się nie stanie, weź pod uwagę fakt, że już tak jest. Brandon Straka, były demokrata, który założył kampanię #WalkAway, został wyrzucony z Facebooka przed protestem w Waszyngtonie, ponieważ związał się z Alexem Jonesem.

Podczas gdy Facebook twierdzi, że ten ruch ma chronić platformę przed „niebezpiecznymi” treściami, ich roszczenia są bezsensowne, biorąc pod uwagę ich historię odwrotną.

Jak donosi TFTP w ubiegłym roku, po tym, jak Facebook wymazał sześć milionów naszych użytkowników , usuwając wszystkie nasze strony w imię „ochrony wyborów”, zobaczyliśmy przypadki, w których dziecko zostało sprzedane na ich platformie.

W listopadzie odbyła się aukcja na Facebooku, w której dziecięca panna młoda została wystawiona na sprzedaż na publicznej licytacji. Ludzie otwarcie licytowali na Facebooku 16-letnią dziewczynkę.

Facebook twierdzi, że usunął post, ale było po zakończeniu aukcji i sprzedaży dziewczynki.

Według organizacji praw dziecka Plan International, dziewczynka została licytowana przez pięciu mężczyzn, z których niektórzy byli podobno wysokiej rangi urzędnikami rządu Sudanu Południowego.

George Otim, dyrektor krajowy Plan International w Sudanie Południowym, gdzie odbyła się aukcja, powiedział: „W dzisiejszych czasach dziewczynka może zostać sprzedana na małżeństwo w największym na świecie portalu społecznościowym”.

Jeśli Facebook martwi się o „niebezpieczną” treść, to dlaczego otwarcie pozwala na rzeczywiste wezwania do śmierci miliardów ludzi. W zeszłym roku strona Red and Black Anarchist opublikowała mema dosłownie wzywającego do śmierci setek milionów ludzi, a kiedy to zgłoszono, Facebook powiedział, że nie narusza ich warunków. Poważnie.

W rzeczywistości strona Red and Black Anarchist jest wciąż aktualna i właśnie tak się składa, że świętuje niedawną czystkę Alexa Jonesa i tym podobnych.

W tym, co można nazwać przerażającą ironią, te zakazy pojawiły się na dzień przed 3 maja, czyli „Światowy Dzień Wolności Prasy”

https://youtu.be/GX23i-j_Pow

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *