Tegoroczną zwyciężczynią plebiscytu Srebrne Usta, organizowanego przez radiową Trójkę, została była premier Ewa Kopacz.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w środę 24 kwietnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, nagrodą „Srebrnych Ust” uhonorowana została była prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz. Głosować można było na wybrane wystąpienie od 21 marca do 14 kwietnia.

„Srebrne Usta” to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Myślą przewodnią plebiscytu jest przysłowie: „Mowa jest srebrem, a milczenie złotem”.

Słuchaczom i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej Ewy Kopacz, która 31 stycznia była gościem Agnieszki Burzyńskiej w programie „Fakt Opinie”.

Wypowiedziała się ona m.in. na temat wyników sondażowych PO, które nie umacniają się pomimo kłopotów PiS-u. „Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, kiedy były jeszcze dinozaury, a ludzie nie mieli żadnych strzelb ani broni nowoczesnej… Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami…” – powiedziała Ewa Kopacz.

Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajęła Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Teraz, która 15 kwietnia ubiegłego roku w programie Polsat News powiedziała: „I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam”.

Trzecie miejsce zajął lider Teraz! Ryszard Petru. W rozmowie z dziennikarzami w grudniu ubiegłego roku wytłumaczył swoje spóźnienie takimi słowami: „Przepraszam, że Państwo czekali, ale z 15 minut zajęło mi, zanim znalazłem wolne miejsce na parkingu w galerii. I taka sytuacja będzie się niestety powtarzała. Te tłumy, które są w sklepach przed świętami pokazują, że Polacy potrzebują mieć taką możliwość, żeby móc robić zakupy w niedzielę. W związku z tym wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedzielę”.

https://youtu.be/cei6Cn3cNpU

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *