Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, w niemal wszystkich szkołach egzaminy odbyły się bez zakłóceń.

Wynika to głównie z faktu, że nauczyciele z powołania, dla których zawód ten ma także charakter misyjny, zgłosili się do ochotniczej pomocy w związku z buntem niektórzy koleżanek i kolegów.

Za nami pierwsza część dzisiejszego egzaminu, odbyły się egzaminy z historii i wiedzy o społeczeństwie. W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji. w pozostałych szkołach egzaminy odbyły się bez zakłóceń

– powiedziała na konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Sławomir Broniarz nie był z tego powodu zadowolony. Bo najpotężniejszy „oręż”, jaki dzierżył w swoich rękach, został mu właśnie wytrącony. I groźby paraliżu oświaty w trakcie egzaminów stały się przeszłością.

Każda szkoła musiała wejść w spór ze swoim dyrektorem, kierownikiem zakładu pracy. I w praktyce to każda ze szkół jest organizatorem

– tak poinformował dziennikarzy Broniarz.

Dziś strona ministerialna znów wyszła z sytuacji obronną ręką. Z kolei egzaminy odbyte bez zakłóceń to kolejny czynnik osłabiający strajk nauczycieli. Poprzednim było wycofanie się „Solidarności”. Dodatkowo MEN ogłosiło, że strajkujący nauczyciele nie otrzymają wynagrodzeń za okres buntu.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *