Bill stał się miliarderem, a powodem nie był Windows, ale Steve Jobs i jego pomysł. Tak, to prawda i trudno uwierzyć, że zrobił to miliarder, taki jak Bill Gates. Oszukiwanie daje sukces, a Bill Gates to udowodnił.

Wszystko zaczęło się w latach 70-tych, kiedy Bill Gates i Steve Jobs spotkali się, by wprowadzić nową innowację. W tamtym czasie wszystko układało się dobrze, ponieważ Microsoft zarabiał dzięki Apple II. Przygotowywali dla niego oprogramowanie. Ale później, kiedy Steve (Apple Inc.) zdecydował się na Macintosha, zwrócił się do Microsoftu i chciał, aby zbudowali oprogramowanie graficzne. Chciał stworzyć podstawowy język programowania, a także oprogramowanie aplikacyjne, takie jak arkusze kalkulacyjne itp. Obaj podpisali umowę.

A wzajemnie uzgodnione porozumienie mówiło, że Microsoft nie zbuduje żadnego interfejsu graficznego dla kogokolwiek innego niż Apple Inc. do roku po wydaniu i dostarczeniu Macintosha.

(Pamiętaj, że Steve zgodził się przekazać mu te pomysły tylko po to, by stworzyć dobre oprogramowanie dla Apple, ale Gates wykorzystywały je do wzmacniania Windowsa)

Wszystko zaczęło się i Microsoft zaczął pracować nad oprogramowaniem graficznym.

Zgodnie z filmem dokumentalnym „Piraci z Doliny Krzemowej” Bill kupił ten system operacyjny od kogoś innego. Nazwali go DOS i Microsoft. W rzeczywistości Microsoft nie produkował w tym czasie żadnego systemu operacyjnego. Ponadto powodem zakupu tego systemu operacyjnego była pierwsza umowa Billa z IBM. IBM powiedział, że chcą systemu operacyjnego, a jeśli nie, to trafią do innego dostawcy. Bill Gates powiedział, że „Tak, mamy system operacyjny”.

https://youtu.be/WMTORDN6GK0

W rzeczywistości nie mieli żadnego. Aby otrzymać tę ofertę, kupili DOS i nazwali go Microsoft. Bill ponownie odwiedził IBM z niezbywalną umową. Okazało się, że DOS będzie licencjonowany z każdą uruchomioną maszyną.

Tymczasem Steve intensywnie współpracował z Billem Gates. Steve i jego zespół w jakiś sposób dowiedzieli się, że Microsoft może wcześniej czy później wykraść ich pomysł stworzenia tego oprogramowania graficznego. Dostali ten ogromny trop od Andy’ego Hertzfelda . Był głównym członkiem Macintosha. Andy zauważył, że jego kontakt z Microsoftem zadawał zbyt wiele pytań o Macintosha i jego funkcjonowanie. Otrzymali wskazówkę, że Microsoft planuje sklonować Maca.

Bill wyobrażał sobie, że interfejsy graficzne będą boomem na rynku, jeśli zostaną uruchomione. Uważał, że idea interfejsów graficznych nie pochodziła pierwotnie z Apple, ale z Xerox. I tu właśnie Bill popełnił błąd. skopiował pomysł i przyznał się, mówiąc:

„Hej, wierzymy w interfejsy graficzne, widzieliśmy też Xerox Alto”

Spotkali się ponownie i tym razem mieli wojnę rywalizacyjną. Bill przybył do Cupertino (Steve’s Place) i znalazł się w otoczeniu dziesięciu pracowników Apple. Steve powiedział „Kantujesz nas. Ufałem ci, a teraz okradasz nas!”

Bill Gates odpowiedział: „Cóż, Steve, myślę, że jest więcej niż jeden sposób na to. Myślę, że bardziej przypomina to, że obaj mieliśmy bogatego sąsiada o imieniu Xerox i włamałem się do jego domu, aby ukraść monitor i dowiedzieliśmy się, że go już ukradłeś”

Apple Inc. pozwał Microsoft za skopiowanie ich pomysłu. Ten proces trwał długo w sądzie i niestety Apple przegrał sprawę z powodu pewnych problemów technicznych. Odtąd Apple zagwarantował, że nie obsługują już Microsoft i że nie dojdzie do żadnych transakcji. A Steve Jobs zapewnił, że aż do śmierci. (Żadne produkty Apple nie mogą być obsługiwane przez system Windows, dopóki on żyje).

Zgodnie z planem i decyzją Microsoftu wprowadzili nowy i lepszy system operacyjny z funkcjami interfejsu graficznego, takimi jak mysz do nawigacji w punktach i kliknięciach. Ten system operacyjny nazywa się dzisiaj WINDOWS . Sprawili, że licencjonowano go z IBM i zaczęto go sprzedawać z każdą maszyną. W ten sposób WINDOWS stał się popularny i skutecznie dotarł do milionów domów. I ta innowacja sprawiła, że Bill Gates stał się miliarderem.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *