Paczka z podejrzaną bronią chemiczną wysłana do głównej siedziby Facebooka w Dolinie Krzemowej.

Ewakuacja czterech budynków i dwie osoby poddane obserwacji medycznej – to efekt tajemniczej przesyłki, która dotarła do siedziby portalu społecznościowego Facebook w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

Rzecznik Facebooka powiedział, że alarm ogłoszono, gdy w trakcie rutynowego prześwietlania jednej z paczek odnaleziono nieznaną substancję, którą czujniki zidentyfikowały jako sarin, niezwykle niebezpieczny środek paralityczno-drgawkowy.
Firma mediów społecznościowych używa automatycznych detektorów do wykrywania niebezpiecznych chemikaliów i substancji.

„Ze względu na dużą ostrożność ewakuowaliśmy cztery pobliskie budynki i rozpoczęliśmy dokładne dochodzenie w koordynacji z władzami lokalnymi… Władze potwierdziły, że wyniki testów były negatywne dla każdej potencjalnie niebezpiecznej substancji, a budynki zostały dopuszczone do ponownego zasiedlenia. Nasze rygorystyczne procedury bezpieczeństwa i ochrony działały w celu ograniczenia ekspozycji i zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom” – powiedział rzecznik Facebooka Anthony Harrison.

„Władze jeszcze nie potwierdziły, jaka substancja została znaleziona” – powiedział Harrison.

Po zakończeniu całej akcji Jon Johnson ze straży pożarnej w Menlo Park poinformował, że żadna z dwóch osób, które miały kontakt z przesyłką, nie wykazały objawów zatrucia sarinem.

Facebook był wcześniej celem co najmniej jednego fałszywego bombowego ataku, w grudniu ubiegłego roku, co również doprowadziło do ewakuacji kilku budynków.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *